Murata Electronics North America LQW15AN5N3B80D
LQW15AN5N3B80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN5N3B80D
Brief Description
FIXED IND 5.3NH 1.77A 40 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN5N3B80D.pdf
Availability of LQW15AN5N3B80D
QUANTITY
LQW15AN5N3B80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN5N3B80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN5N3B80D
Chip RF Inductors
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_80
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance5.3nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating1.77A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)40 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN5N3B80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN5N3B80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN5N3B80D Details Description
Related parts for LQW15AN5N3B80D
OSCILLATOR CMOS PROG 5V OE SMD datasheet.pdf
CONN IDC 24POS .100 TIN 24AWG datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 6.98 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 18.1 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder Paste datasheet.pdf
OPENER FOR CORRUGATED TUBE datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf