Murata Electronics North America LQW15AN62NH00D
LQW15AN62NH00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN62NH00D
Brief Description
FIXED IND 62NH 145MA 1.82 OHM
Datasheet Download
LQW15AN62NH00D.pdf
Availability of LQW15AN62NH00D
QUANTITY
LQW15AN62NH00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN62NH00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN62NH00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance62nH
Tolerance±3%
Current Rating145mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.82 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant2.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN62NH00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN62NH00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN62NH00D Details Description
Related parts for LQW15AN62NH00D
IC SWITCH QUAD SPST 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 260MA 3.6 OHM datasheet.pdf
IC TRPL SUPPLY MONITOR 8-DFN datasheet.pdf
RES 604 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT5.08/12/180LF 3.2 BK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 3V 12MM RADIAL datasheet.pdf