Murata Electronics North America LQW15AN9N4G80D
LQW15AN9N4G80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN9N4G80D
Brief Description
FIXED IND 9.4NH 1.4A 81 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW15AN9N4G80D.pdf
Availability of LQW15AN9N4G80D
QUANTITY
LQW15AN9N4G80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN9N4G80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN9N4G80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance9.4nH
Tolerance±2%
Current Rating1.4A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)81 mOhm Max
Q @ Freq33 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN9N4G80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN9N4G80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN9N4G80D Details Description
Related parts for LQW15AN9N4G80D
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 4X1 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 700MA 880 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf