Murata Electronics North America LQW15AN9N5J80D
LQW15AN9N5J80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN9N5J80D
Brief Description
FIXED IND 9.5NH 1.4A 81 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW15AN9N5J80D.pdf
Availability of LQW15AN9N5J80D
QUANTITY
LQW15AN9N5J80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN9N5J80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN9N5J80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance9.5nH
Tolerance±5%
Current Rating1.4A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)81 mOhm Max
Q @ Freq32 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN9N5J80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN9N5J80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN9N5J80D Details Description
Related parts for LQW15AN9N5J80D
RES SMD 1.78K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 600 OHM 500MA 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC ANLG FRONT END 7.5MSPS 48TQFN datasheet.pdf
VARISTOR 900V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 36.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 50MA PLCC datasheet.pdf