Murata Electronics North America LQW1608A10NG00T1M00-15/E303
LQW1608A10NG00T1M00-15/E303 picture photo
Mfg. Part Number
LQW1608A10NG00T1M00-15/E303
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQW1608A10NG00T1M00-15/E303.pdf
Availability of LQW1608A10NG00T1M00-15/E303
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQW1608A10NG00T1M00-15/E303 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW1608A10NG00T1M00-15/E303
Internal Part NumberEIS-LQW1608A10NG00T1M00-15/E303
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQW1608A10NG00T1M00-15/E303 today.
SeriesLQW1608A10NG00T1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD0603
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW1608A10NG00T1M00-15/E303
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LQW1608A10NG00T1M00-15/E303 Details Description
Related parts for LQW1608A10NG00T1M00-15/E303
CONN HEADER .100 SINGL R/A 29POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC30H/AE30G/HSC30H datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 3V 2.0KHZ PCB datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 550A 700VAC datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 190MA 400 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 16POS DR LOW P datasheet.pdf