Murata Electronics North America LQW18AN15NG80D
LQW18AN15NG80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN15NG80D
Brief Description
FIXED IND 15NH 1.4A 75 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW18AN15NG80D.pdf
Availability of LQW18AN15NG80D
QUANTITY
LQW18AN15NG80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN15NG80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN15NG80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15nH
Tolerance±2%
Current Rating1.4A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)75 mOhm Max
Q @ Freq38 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.039" W (1.65mm x 0.99mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN15NG80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN15NG80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN15NG80D Details Description
Related parts for LQW18AN15NG80D
CONN HEADER .100 DUAL STR 54POS datasheet.pdf
IC PWR DETECTOR 2.5GHZ SOT23-6 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 550KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN CAP datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf