Murata Electronics North America LQW18AN30NG80D
LQW18AN30NG80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN30NG80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 30NH 1.1A 120 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW18AN30NG80D.pdf
Availability of LQW18AN30NG80D
QUANTITY
LQW18AN30NG80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN30NG80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN30NG80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance30nH
Tolerance±2%
Current Rating1.1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.88GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN30NG80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN30NG80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN30NG80D Details Description
Related parts for LQW18AN30NG80D
IC OPAMP GP 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN MALE M8 3POS R/A 3M CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
PLC SPLITTER 2X4 S-GRADE 1M datasheet.pdf
CAP CER 2.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf