Murata Electronics North America LQW18AN31NJ80D
LQW18AN31NJ80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN31NJ80D
Brief Description
FIXED IND 31NH 1.1A 110 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW18AN31NJ80D.pdf
Availability of LQW18AN31NJ80D
QUANTITY
LQW18AN31NJ80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN31NJ80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN31NJ80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance31nH
Tolerance±5%
Current Rating1.1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.15GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.039" W (1.65mm x 0.99mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN31NJ80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN31NJ80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN31NJ80D Details Description
Related parts for LQW18AN31NJ80D
IC TXRX RS232/RS485/RS422 20SSOP datasheet.pdf
THERMAL PASTE datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.58M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 3.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 7A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf