Murata Electronics North America LQW18AN4N9C80D
LQW18AN4N9C80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN4N9C80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 4.9NH 1.2A 81 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW18AN4N9C80D.pdf
Availability of LQW18AN4N9C80D
QUANTITY
LQW18AN4N9C80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN4N9C80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN4N9C80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance4.9nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating1.2A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)81 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant7.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN4N9C80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN4N9C80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN4N9C80D Details Description
Related parts for LQW18AN4N9C80D
FILTER LINE 0.6MH 1A VERTICAL datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST US8 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BCZ 3.81/08/270 SN OR BX datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 24POS datasheet.pdf