Murata Electronics North America LQW18ANR82G00D
LQW18ANR82G00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18ANR82G00D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQW18ANR82G00D.pdf
Availability of LQW18ANR82G00D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQW18ANR82G00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18ANR82G00D
Internal Part NumberEIS-LQW18ANR82G00D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQW18ANR82G00D today.
SeriesLQW18ANR
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW18ANR82G00D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQW18AN, LQW18ANR82G00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18ANR82G00D Details Description
Related parts for LQW18ANR82G00D
RES SMD 12.4OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE 60A 250VAC ONE-TIME CLASS K datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP CER 68UF 6.3V X5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CABLE 3COND 28AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf