Murata Electronics North America LQW18AR27G00D
LQW18AR27G00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AR27G00D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQW18AR27G00D.pdf
Availability of LQW18AR27G00D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQW18AR27G00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AR27G00D
Internal Part NumberEIS-LQW18AR27G00D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQW18AR27G00D today.
SeriesLQW18AR
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW18AR27G00D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQW18A, LQW18AR27G00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AR27G00D Details Description
Related parts for LQW18AR27G00D
TVS DIODE 9.72VWM 17.3VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
QUICK DISCONNECT MINI TYPE K datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
22+22 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 930MA 130 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK datasheet.pdf
CAP FILM 110NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf