TT Electronics/Welwyn LRMAP2512-R01FT4
LRMAP2512-R01FT4 picture photo
Mfg. Part Number
LRMAP2512-R01FT4
Brief Description
RES SMD 0.01 OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
LRMAP2512-R01FT4.pdf
Availability of LRMAP2512-R01FT4
QUANTITY
LRMAP2512-R01FT4 Order Process
Ship out your order
Specifications of LRMAP2512-R01FT4
Internal Part NumberEIS-LRMAP2512-R01FT4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesLRMA
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.01
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Element
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 170°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LRMAP2512-R01FT4
Related LinksLRMAP251, LRMAP2512-R01FT4 Datasheet, TT Electronics/Welwyn Distributor
LRMAP2512-R01FT4 Details Description
Related parts for LRMAP2512-R01FT4
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VIDEO BACK-END DAC 80-HTQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.96 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf