OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LS H9PP-HYJY-1-1-350-R18-Z
LS H9PP-HYJY-1-1-350-R18-Z picture photo
Mfg. Part Number
LS H9PP-HYJY-1-1-350-R18-Z
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - Color
Brief Description
HIGH PWR LED RED
Datasheet Download
LS H9PP-HYJY-1-1-350-R18-Z.pdf
Availability of LS H9PP-HYJY-1-1-350-R18-Z
QUANTITY
LS H9PP-HYJY-1-1-350-R18-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LS H9PP-HYJY-1-1-350-R18-Z
Internal Part NumberEIS-LS H9PP-HYJY-1-1-350-R18-Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - Color
SeriesOSLON Black Flat
PackagingTape & Reel (TR)
ColorRed
Wavelength633nm
Flux @ 25°C, Current - Test47 lm (33 lm ~ 61 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.15V
Current - Max1A
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-SMD, No Lead
Lumens/Watt @ Current - Test62 lm/W
Flux @ 85°C, Current - Test-
Thermal Resistance of Package6.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LS H9PP-HYJY-1-1-350-R18-Z
LS H9PP-HYJY-1-1-350-R18-Z Details Description
Related parts for LS H9PP-HYJY-1-1-350-R18-Z
CONN RECEPT PIN .015-.022" .140" datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 10W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CHISEL 30 0.6MM datasheet.pdf
IONZR OH 40" W/LT-HEATER datasheet.pdf