| Internal Part Number | EIS-LS013B7DH06 | |
| Standard Package | 1,120 | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | Display Modules - LCD, OLED, Graphic | |
| Series | - | |
| Display Type | TFT - Color | |
| Display Mode | Transflective | |
| Touchscreen | - | |
| Diagonal Screen Size | 1.3" (33.02mm) | |
| Viewing Area | 23.81mm W x 23.81mm H | |
| Backlight | Without Backlight | |
| Dot Pixels | 128 x 128 | |
| Interface | Serial | |
| Graphics Color | - | |
| Background Color | - | |
| Dot Size | - | |
| Dot Pitch | 0.19mm W x 0.19mm H | |