Littelfuse LSRK080.V
LSRK080.V picture photo
Mfg. Part Number
LSRK080.V
Brief Description
FUSE 600V T/D CLASS RK1 80A
Datasheet Download
LSRK080.V.pdf
Availability of LSRK080.V
QUANTITY
LSRK080.V Order Process
Ship out your order
Specifications of LSRK080.V
Internal Part NumberEIS-LSRK080.V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated600VAC, 300VDC
Current80A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminals
Size / Dimension1.311" Dia x 7.874" L (33.30mm x 200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LSRK080.V
Related LinksLSRK, LSRK080.V Datasheet, Littelfuse Distributor
LSRK080.V Details Description
Related parts for LSRK080.V
TRANS 2PNP 50V 0.1A SMINI5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 75A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 2.1KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 400MA 2.85 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
TERMINAL WPDB 16/6 3/4 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ24 25 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf