Littelfuse LSRK080.VXID
LSRK080.VXID picture photo
Mfg. Part Number
LSRK080.VXID
Brief Description
FUSE 600V T/D CLASS RK1 80A
Datasheet Download
LSRK080.VXID.pdf
Availability of LSRK080.VXID
QUANTITY
LSRK080.VXID Order Process
Ship out your order
Specifications of LSRK080.VXID
Internal Part NumberEIS-LSRK080.VXID
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated600VAC, 300VDC
Current80A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminals
Size / Dimension1.311" Dia x 7.874" L (33.30mm x 200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LSRK080.VXID
Related LinksLSRK08, LSRK080.VXID Datasheet, Littelfuse Distributor
LSRK080.VXID Details Description
Related parts for LSRK080.VXID
CAP CER 15PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2NH 390MA 100 MOHM datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 100OHMS SMD datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV 2CH GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
BENCHMOUNT HOT KNIFE 110V datasheet.pdf