Linear LT1999MPMS8-10F#TRPBF
LT1999MPMS8-10F#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT1999MPMS8-10F#TRPBF
Datasheet Download
LT1999MPMS8-10F#TRPBF.pdf
Availability of LT1999MPMS8-10F#TRPBF
QUANTITY
LT1999MPMS8-10F#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT1999MPMS8-10F#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LT1999MPMS8-10F#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Output Type-
Slew Rate3 V/µs
Gain Bandwidth Product-
-3db Bandwidth2MHz
Current - Input Bias137.5µA
Voltage - Input Offset500µV
Current - Supply5.8mA
Current - Output / Channel40mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT1999MPMS8-10F#TRPBF
Related LinksLT1999MPMS, LT1999MPMS8-10F#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LT1999MPMS8-10F#TRPBF Details Description
Related parts for LT1999MPMS8-10F#TRPBF
SWITCH MINI SPST-NO HINGE .187QC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 3A TO220-5 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH PUSH PULL 8DIP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% 2812 datasheet.pdf
EVAL KIT FOR PAN1720 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 560VDC RAD datasheet.pdf
FERRITE CHIP 180 OHM 1500MA 0603 datasheet.pdf