Linear LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF
LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Reference
Brief Description
IC VREF SERIES 4.096V TSOT23-6
Datasheet Download
LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF.pdf
Availability of LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF
QUANTITY
LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF
Internal Part NumberEIS-LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Reference
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Reference TypeSeries
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)4.096V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output10mA
Tolerance±0.1%
Temperature Coefficient20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz2ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz2ppmrms
Voltage - Input4.596 V ~ 36 V
Current - Supply600µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Supplier Device PackageTSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF
Related LinksLT6654BMPS6-, LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF Datasheet, Linear Distributor
LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF Details Description
Related parts for LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF
IC CPLD 64MC 10NS 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 3.5MM datasheet.pdf
2.36MM PWR CONN PLUG 319101PBLU datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V .1NA TO-18 datasheet.pdf