Linear LTC2632ACTS8-HI12#TRPBF
LTC2632ACTS8-HI12#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC2632ACTS8-HI12#TRPBF
Brief Description
IC DAC 12BIT SPI/SRL TSOT-23-8
Datasheet Download
LTC2632ACTS8-HI12#TRPBF.pdf
Availability of LTC2632ACTS8-HI12#TRPBF
QUANTITY
LTC2632ACTS8-HI12#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC2632ACTS8-HI12#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC2632ACTS8-HI12#TRPBF
Featured ProductVoltage Output DACs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Settling Time4.9µs
Number of Bits12
Data InterfaceMICROWIRE™, Serial, SPI™
Number of Converters2
Voltage Supply SourceSingle Supply
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Supplier Device PackageTSOT-23-8
Number of Outputs and Type2 Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC2632ACTS8-HI12#TRPBF
Related LinksLTC2632ACTS, LTC2632ACTS8-HI12#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC2632ACTS8-HI12#TRPBF Details Description
Related parts for LTC2632ACTS8-HI12#TRPBF
RES SMD 15.8 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 24V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 5.6A 12 MOHM TH datasheet.pdf