Linear LTC2919IMS-3.3#TRPBF
LTC2919IMS-3.3#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC2919IMS-3.3#TRPBF
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MONITOR PREC 3.3V 10-MSOP
Datasheet Download
LTC2919IMS-3.3#TRPBF.pdf
Availability of LTC2919IMS-3.3#TRPBF
QUANTITY
LTC2919IMS-3.3#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC2919IMS-3.3#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC2919IMS-3.3#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored3
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold2.921V, Adj, Adj
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC2919IMS-3.3#TRPBF
Related LinksLTC2919IMS, LTC2919IMS-3.3#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC2919IMS-3.3#TRPBF Details Description
Related parts for LTC2919IMS-3.3#TRPBF
CONN HEADER RTANG 5POS PCB TIN datasheet.pdf
SWTCH SPDT 15A REV HNGE ROLL LVR datasheet.pdf
CABLE ASSEM FIBER OPTIC BLK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 3/0 AWG RED 100' datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 91PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf