TDK Corporation LTF3020T-100M-D
LTF3020T-100M-D picture photo
Mfg. Part Number
LTF3020T-100M-D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 820MA 260 MOHM
Datasheet Download
LTF3020T-100M-D.pdf
Availability of LTF3020T-100M-D
QUANTITY
LTF3020T-100M-D Order Process
Ship out your order
Specifications of LTF3020T-100M-D
Internal Part NumberEIS-LTF3020T-100M-D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLTF-D Series Automotive Low-Profile Power Inductor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLTF3020-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating820mA
Current - Saturation590mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTF3020T-100M-D
Related LinksLTF3020, LTF3020T-100M-D Datasheet, TDK Corporation Distributor
LTF3020T-100M-D Details Description
Related parts for LTF3020T-100M-D
IC 8051 MCU 32K FLASH 48TQFP datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 33A TO-220FP datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 55MA 36 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
25P M FRT/REAR 1300PF datasheet.pdf