Bivar, Inc. LTM1205HC
LTM1205HC picture photo
Mfg. Part Number
LTM1205HC
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED ASSY VERT 0.12" 5MM HER CLR
Datasheet Download
LTM1205HC.pdf
Availability of LTM1205HC
QUANTITY
LTM1205HC Order Process
Ship out your order
Specifications of LTM1205HC
Internal Part NumberEIS-LTM1205HC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTM1205HC
Related LinksLTM1, LTM1205HC Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
LTM1205HC Details Description
Related parts for LTM1205HC
IC MPU I.MX25 400MHZ 400MAPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.81MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 12.88V 500MW SOD323F datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 5W T18 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 5-110V PANEL MT datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf