Rohm Semiconductor MCR10EZHF9093
MCR10EZHF9093 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF9093
Brief Description
RES SMD 909K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF9093.pdf
Availability of MCR10EZHF9093
QUANTITY
MCR10EZHF9093 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF9093
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF9093
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF9093
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF9093 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF9093 Details Description
Related parts for MCR10EZHF9093
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A SOT223 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
RELAY SSR 75A@440VAC 120VAC IN datasheet.pdf
HC-P:8MDIN(F/TB)120V datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO215AB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 32VDC ROCKER datasheet.pdf