Rohm Semiconductor LTR10EZPJ105
LTR10EZPJ105 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ105
Brief Description
RES SMD 1M OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ105.pdf
Availability of LTR10EZPJ105
QUANTITY
LTR10EZPJ105 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ105
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ105
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ105
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ105 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ105 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ105
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BU-KONTAKT 0.63X1.2 datasheet.pdf
SWITCH FORMED LVR SPDT 0.1A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 89.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 4-ROWS datasheet.pdf
FUSE 30A 600V AC C.S.A CANADIAN datasheet.pdf