Rohm Semiconductor LTR18EZPJ472
LTR18EZPJ472 picture photo
Mfg. Part Number
LTR18EZPJ472
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
LTR18EZPJ472.pdf
Availability of LTR18EZPJ472
QUANTITY
LTR18EZPJ472 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR18EZPJ472
Internal Part NumberEIS-LTR18EZPJ472
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage LTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR18EZPJ472
Related LinksLTR18E, LTR18EZPJ472 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR18EZPJ472 Details Description
Related parts for LTR18EZPJ472
RES ARRAY 9 RES 56 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 500 OHM 8VDFN datasheet.pdf
4.0MM B-IN ST HSG 12 CKT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V CH 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 36.5MM PANEL datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 12-14S datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf