Rohm Semiconductor LTR50UZPF24R0
LTR50UZPF24R0 picture photo
Mfg. Part Number
LTR50UZPF24R0
Brief Description
RES SMD 24 OHM 1W 2010 WIDE
Datasheet Download
LTR50UZPF24R0.pdf
Availability of LTR50UZPF24R0
QUANTITY
LTR50UZPF24R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR50UZPF24R0
Internal Part NumberEIS-LTR50UZPF24R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR50UZPF24R0
Related LinksLTR50U, LTR50UZPF24R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR50UZPF24R0 Details Description
Related parts for LTR50UZPF24R0
LED YELLOW CLEAR 2SMD REV datasheet.pdf
DB SINGLE POS. SUBASSY KIT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
BUZZER PIEZO (PROG) 24V PANEL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
12 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 4GB SLC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 400MA DO35 datasheet.pdf
680UF 63V 22X25MM 105C 10000H datasheet.pdf