Rohm Semiconductor LTR50UZPJ751
LTR50UZPJ751 picture photo
Mfg. Part Number
LTR50UZPJ751
Brief Description
RES SMD 750 OHM 1W 2010 WIDE
Datasheet Download
LTR50UZPJ751.pdf
Availability of LTR50UZPJ751
QUANTITY
LTR50UZPJ751 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR50UZPJ751
Internal Part NumberEIS-LTR50UZPJ751
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage LTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR50UZPJ751
Related LinksLTR50U, LTR50UZPJ751 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR50UZPJ751 Details Description
Related parts for LTR50UZPJ751
CONN HEADER .100 SINGL R/A 23POS datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 1000V 1.5A WOG datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 18DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 3A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
RES 180 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf