Ohmite LVC25FR681EV
LVC25FR681EV picture photo
Mfg. Part Number
LVC25FR681EV
Brief Description
RES SMD 0.681 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
LVC25FR681EV.pdf
Availability of LVC25FR681EV
QUANTITY
LVC25FR681EV Order Process
Ship out your order
Specifications of LVC25FR681EV
Internal Part NumberEIS-LVC25FR681EV
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.681
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.130" W (6.35mm x 3.30mm)
Height0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LVC25FR681EV
Related LinksLVC25F, LVC25FR681EV Datasheet, Ohmite Distributor
LVC25FR681EV Details Description
Related parts for LVC25FR681EV
FILTER PWR LINE RFI WIRELEAD 10A datasheet.pdf
LED MATRIX 5X7 1.2" HI-EFF RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SRL 1MSPS 30TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf