NKK Switches LW3122-K4EF-A
LW3122-K4EF-A picture photo
Mfg. Part Number
LW3122-K4EF-A
Brief Description
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V
Datasheet Download
LW3122-K4EF-A.pdf
Availability of LW3122-K4EF-A
QUANTITY
LW3122-K4EF-A Order Process
Ship out your order
Specifications of LW3122-K4EF-A
Internal Part NumberEIS-LW3122-K4EF-A
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-On
Current Rating10A (AC), 6A (DC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC30V
Actuator TypeConcave (Standard V) - Illuminated
Color - Actuator/CapClear (Green, Yellow Filter/Diffuser)
Actuator MarkingNo Marking
Illumination Type, ColorIncandescent, Green/Yellow
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC
Features-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 32.00mm x 19.80mm
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LW3122-K4EF-A
Related LinksLW3122, LW3122-K4EF-A Datasheet, NKK Switches Distributor
LW3122-K4EF-A Details Description
Related parts for LW3122-K4EF-A
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 50V 0.1A SC-59 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 9MM VERT 15PPR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 2.9A 6DFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 800MA 300 MOHM datasheet.pdf