NKK Switches LW3129/CUL-0100-A
LW3129/CUL-0100-A picture photo
Mfg. Part Number
LW3129/CUL-0100-A
Brief Description
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V
Datasheet Download
LW3129/CUL-0100-A.pdf
Availability of LW3129/CUL-0100-A
QUANTITY
LW3129/CUL-0100-A Order Process
Ship out your order
Specifications of LW3129/CUL-0100-A
Internal Part NumberEIS-LW3129/CUL-0100-A
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-Off-Mom
Current Rating10A (AC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC-
Features-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 32.00mm x 19.80mm
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LW3129/CUL-0100-A
Related LinksLW3129/C, LW3129/CUL-0100-A Datasheet, NKK Switches Distributor
LW3129/CUL-0100-A Details Description
Related parts for LW3129/CUL-0100-A
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP 16BIT LV 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 133MHZ 208QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RELAY SSR 660VAC/75A DC datasheet.pdf