Littelfuse M0800.0010
M0800.0010 picture photo
Mfg. Part Number
M0800.0010
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
IP54 COVER
Datasheet Download
M0800.0010.pdf
Availability of M0800.0010
QUANTITY
M0800.0010 Order Process
Ship out your order
Specifications of M0800.0010
Internal Part NumberEIS-M0800.0010
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyAccessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M0800.0010
Related LinksM0800, M0800.0010 Datasheet, Littelfuse Distributor
M0800.0010 Details Description
Related parts for M0800.0010
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC GRE datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V P2H 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
KNOB PLASTIC .157 DIA BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
RES 400M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf