Integrated Device Technology (IDT) M1020-11-155.5200
M1020-11-155.5200 picture photo
Mfg. Part Number
M1020-11-155.5200
Datasheet Download
M1020-11-155.5200.pdf
Availability of M1020-11-155.5200
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M1020-11-155.5200 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1020-11-155.5200
Internal Part NumberEIS-M1020-11-155.5200
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Mar/2013
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
Standard Package57
Series-
PackagingTube
InputLVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL
OutputLVPECL
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max155.52MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1020-11-155.5200
Related LinksM1020-11, M1020-11-155.5200 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
M1020-11-155.5200 Details Description
Related parts for M1020-11-155.5200
IC UNIV BUS TXRX 16BIT 64FBGA datasheet.pdf
RES 511K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
IC CTRLR PWM CM OVP HV 8SOIC datasheet.pdf
THERM NTC 22KOHM 10% 0805 SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 230MA 470 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 30A TO220-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 55MA 44 OHM SMD datasheet.pdf
10MM THREADED CABLE ASSY datasheet.pdf