Microsemi SoC M1A3P250-FG144I
M1A3P250-FG144I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P250-FG144I
Brief Description
IC FPGA 97 I/O 144FBGA
Datasheet Download
M1A3P250-FG144I.pdf
Availability of M1A3P250-FG144I
QUANTITY
M1A3P250-FG144I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P250-FG144I
Internal Part NumberEIS-M1A3P250-FG144I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits36864
Number of I/O97
Number of Gates250000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P250-FG144I
Related LinksM1A3P25, M1A3P250-FG144I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P250-FG144I Details Description
Related parts for M1A3P250-FG144I
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 21POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.2A 69 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 48COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 90 SMT datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf