Microsemi SoC M1AFS1500-2FGG676
M1AFS1500-2FGG676 picture photo
Mfg. Part Number
M1AFS1500-2FGG676
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 252 I/O 676FBGA
Datasheet Download
M1AFS1500-2FGG676.pdf
Availability of M1AFS1500-2FGG676
QUANTITY
M1AFS1500-2FGG676 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1AFS1500-2FGG676
Internal Part NumberEIS-M1AFS1500-2FGG676
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDDR Frequency 25/Jan/2013
PCN Assembly/OriginVarious PGA Pkg Assembly Site Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFusion®
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits276480
Number of I/O252
Number of Gates1500000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case676-BGA
Supplier Device Package676-FBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1AFS1500-2FGG676
Related LinksM1AFS150, M1AFS1500-2FGG676 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1AFS1500-2FGG676 Details Description
Related parts for M1AFS1500-2FGG676
IC REG LDO 3.3V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 350MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
HDR 3.96MM WTB VERT 3POS GWC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MICRO 15C P 8" WHT datasheet.pdf