Microsemi SoC M1AFS1500-FG484I
M1AFS1500-FG484I picture photo
Mfg. Part Number
M1AFS1500-FG484I
Brief Description
IC FPGA 223 I/O 484FBGA
Datasheet Download
M1AFS1500-FG484I.pdf
Availability of M1AFS1500-FG484I
QUANTITY
M1AFS1500-FG484I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1AFS1500-FG484I
Internal Part NumberEIS-M1AFS1500-FG484I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Standard Package60
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits276480
Number of I/O223
Number of Gates1500000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1AFS1500-FG484I
Related LinksM1AFS150, M1AFS1500-FG484I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1AFS1500-FG484I Details Description
Related parts for M1AFS1500-FG484I
RES 120K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A TO220AB datasheet.pdf
LENS FOR OSRAM OS DRAGON / + datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf