Microsemi SoC M1AGL1000V5-FG144
M1AGL1000V5-FG144 picture photo
Mfg. Part Number
M1AGL1000V5-FG144
Brief Description
IC FPGA 97 I/O 144FBGA
Datasheet Download
M1AGL1000V5-FG144.pdf
Availability of M1AGL1000V5-FG144
QUANTITY
M1AGL1000V5-FG144 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1AGL1000V5-FG144
Internal Part NumberEIS-M1AGL1000V5-FG144
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package160
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells24576
Total RAM Bits147456
Number of I/O97
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1AGL1000V5-FG144
Related LinksM1AGL100, M1AGL1000V5-FG144 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1AGL1000V5-FG144 Details Description
Related parts for M1AGL1000V5-FG144
TERMINAL LUG SOLDER RING #6 datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 92PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ4 M32 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 166MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 2:4 20TQFN datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.056UF RADIAL datasheet.pdf