Vishay/Vitramon VJ0805D620JXPAJ
VJ0805D620JXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D620JXPAJ
Brief Description
CAP CER 62PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D620JXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D620JXPAJ
QUANTITY
VJ0805D620JXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D620JXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D620JXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D620JXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D620JXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D620JXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D620JXPAJ
IC SHIFT REG 8B W/ LATCH 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
SWITC STRGHT LVR SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 3W DO204AL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf