ON Semiconductor M1MA174T1
M1MA174T1 picture photo
Mfg. Part Number
M1MA174T1
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE GEN PURP 100V 200MA SC70-3
Datasheet Download
M1MA174T1.pdf
Availability of M1MA174T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M1MA174T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1MA174T1
Internal Part NumberEIS-M1MA174T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Jun/2006
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io)200mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)4ns
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 75V
Capacitance @ Vr, F4pF @ 0V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3 (SOT323)
Operating Temperature - Junction-50°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1MA174T1
Related LinksM1MA, M1MA174T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
M1MA174T1 Details Description
Related parts for M1MA174T1
IC PLL CLOCK DRIVER LV 32-LQFP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 0.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC AMP LNA MMIC GAAS SMD 8-TSLP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED CHAS MOUNT datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 400MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 72 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN TRS PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf