Harwin Inc. M20-9713646
M20-9713646 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9713646
Brief Description
36 SIL HORIZ PIN HDR
Datasheet Download
M20-9713646.pdf
Availability of M20-9713646
QUANTITY
M20-9713646 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9713646
Internal Part NumberEIS-M20-9713646
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.276" (7.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9713646
Related LinksM20-9, M20-9713646 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9713646 Details Description
Related parts for M20-9713646
SWITCH BUSHING MOUNT PLUNGER datasheet.pdf
RES SMD 1.5KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CBL ASSEM X.FL - X.FL 100MM datasheet.pdf
XFMR CM FLYBACK 20W EP13 datasheet.pdf