Harwin Inc. M20-9743246
M20-9743246 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9743246
Brief Description
32+32 DIL HORIZ PIN HDR
Datasheet Download
M20-9743246.pdf
Availability of M20-9743246
QUANTITY
M20-9743246 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9743246
Internal Part NumberEIS-M20-9743246
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9743246
Related LinksM20-9, M20-9743246 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9743246 Details Description
Related parts for M20-9743246
CAP ALUM 27UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 24POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DSUB HD FMALE SOCKET 15POS CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 1.75A 24 MOHM datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 705MA 195 MOHM datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
DC DC CONVERTER MIL-COTS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 40V CHA MNT datasheet.pdf