| Internal Part Number | EIS-M2061-11I622.0800 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 20/Mar/2013 | |
| PCN Design/Specification | Assembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013 | |
| PLL | Yes | |
| Input | LVCMOS, LVDS, LVPECL | |
| Frequency - Max | 622.08MHz | |
| Divider/Multiplier | Yes/No | |
| Voltage - Supply | 3.3V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |