Harwin Inc. M22-2031005
M22-2031005 picture photo
Mfg. Part Number
M22-2031005
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
10 SIL HORIZ PIN HDR
Datasheet Download
M22-2031005.pdf
Availability of M22-2031005
QUANTITY
M22-2031005 Order Process
Ship out your order
Specifications of M22-2031005
Internal Part NumberEIS-M22-2031005
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesM22
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.138" (3.50mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22-2031005
Related LinksM22-2, M22-2031005 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M22-2031005 Details Description
Related parts for M22-2031005
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 220PF 6KV RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
SMARTSTEP JR 3M PWR CABLE datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM RND 14.3MM datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 1M OHM 4SIP datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 16POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
LED LM561B WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS datasheet.pdf