Omron Automation & Safety M22-FW-12A
M22-FW-12A picture photo
Mfg. Part Number
M22-FW-12A
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
PILOT LIGHT 12V LED ROUND WHITE
Datasheet Download
M22-FW-12A.pdf
Availability of M22-FW-12A
QUANTITY
M22-FW-12A Order Process
Ship out your order
Specifications of M22-FW-12A
Internal Part NumberEIS-M22-FW-12A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesM22
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC/DC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.88" (22.35mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 29.70mm
Millicandela Rating-
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination Style-
Ingress ProtectionIP65
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22-FW-12A
Related LinksM22-F, M22-FW-12A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
M22-FW-12A Details Description
Related parts for M22-FW-12A
IC REG LDO 8V 1A TO220-3 datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ FAST WARBLE datasheet.pdf
VARISTOR 170V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CBL 19POS 0.5MM JMPR TYPE D 3" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 106.238 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
CONN SSL JUMPER 4POS 7.8MM SLDR datasheet.pdf