ST M24C32-WDW6TP
M24C32-WDW6TP picture photo
Mfg. Part Number
M24C32-WDW6TP
Brief Description
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8TSSOP
Datasheet Download
M24C32-WDW6TP.pdf
Availability of M24C32-WDW6TP
QUANTITY
M24C32-WDW6TP Order Process
Ship out your order
Specifications of M24C32-WDW6TP
Internal Part NumberEIS-M24C32-WDW6TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsM24C32-W View All Specifications
Product Training ModulesSmart Grid Solutions: Smart Grid Distribution/Smart Meters
PCN OtherPacking Bag Chg 03/Sept/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Memory TypeEEPROM
Memory Size32K (4K x 8)
Speed400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M24C32-WDW6TP
Related LinksM24C32, M24C32-WDW6TP Datasheet, ST Distributor
M24C32-WDW6TP Details Description
Related parts for M24C32-WDW6TP
RES 54.9K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.4K OHM 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
PICAXE MICROBOT EXPANSION KIT datasheet.pdf
POWER MTR 0-4000A/85-264VAC LCD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 3.09A 37 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 600MA AXIAL datasheet.pdf