Micron Technology M25P10-AVMN3TP/X
M25P10-AVMN3TP/X picture photo
Mfg. Part Number
M25P10-AVMN3TP/X
Brief Description
IC FLASH 1MBIT 50MHZ 8SO
Datasheet Download
M25P10-AVMN3TP/X.pdf
Availability of M25P10-AVMN3TP/X
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M25P10-AVMN3TP/X Order Process
Ship out your order
Specifications of M25P10-AVMN3TP/X
Internal Part NumberEIS-M25P10-AVMN3TP/X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size1M (128K x 8)
Speed50MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M25P10-AVMN3TP/X
Related LinksM25P10-A, M25P10-AVMN3TP/X Datasheet, Micron Technology Distributor
M25P10-AVMN3TP/X Details Description
Related parts for M25P10-AVMN3TP/X
IDC CABLE - MKS50K/MC50G/MPD50K datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 2W 4124 datasheet.pdf
CAP MICA 910PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 160 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf