Microsemi SoC M2GL010T-VFG400I
M2GL010T-VFG400I picture photo
Mfg. Part Number
M2GL010T-VFG400I
Brief Description
IC FPGA 233 I/O 10K LUT 400VFBGA
Datasheet Download
M2GL010T-VFG400I.pdf
Availability of M2GL010T-VFG400I
QUANTITY
M2GL010T-VFG400I Order Process
Ship out your order
Specifications of M2GL010T-VFG400I
Internal Part NumberEIS-M2GL010T-VFG400I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package90
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells12084
Total RAM Bits933888
Number of I/O195
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case400-LFBGA
Supplier Device Package400-VFBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2GL010T-VFG400I
Related LinksM2GL010T, M2GL010T-VFG400I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M2GL010T-VFG400I Details Description
Related parts for M2GL010T-VFG400I
CONN SOCKET 4POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 1 Circuit datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.7V SSOT24-4 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 12K OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf