Microsemi SoC M2GL050S-1VFG400I
M2GL050S-1VFG400I picture photo
Mfg. Part Number
M2GL050S-1VFG400I
Brief Description
IC FPGA 207 I/O 400VFBGA
Datasheet Download
M2GL050S-1VFG400I.pdf
Availability of M2GL050S-1VFG400I
QUANTITY
M2GL050S-1VFG400I Order Process
Ship out your order
Specifications of M2GL050S-1VFG400I
Internal Part NumberEIS-M2GL050S-1VFG400I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells56340
Total RAM Bits1869824
Number of I/O207
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case400-LFBGA
Supplier Device Package400-VFBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2GL050S-1VFG400I
Related LinksM2GL050S, M2GL050S-1VFG400I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M2GL050S-1VFG400I Details Description
Related parts for M2GL050S-1VFG400I
LED GOLDEN DRAGON COOL WHT 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 50PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.85V 0.25A 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf
TAPE POLYMER RESIN 210X297MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf