Vishay/Sprague M39003/01-2922/HSD
M39003/01-2922/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-2922/HSD
Brief Description
CAP TANT 0.047UF 20% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-2922/HSD.pdf
Availability of M39003/01-2922/HSD
QUANTITY
M39003/01-2922/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-2922/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-2922/HSD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingBulk
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-2922/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-2922/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-2922/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-2922/HSD
RES 100 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.92A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 140UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLEX 32POS PINS datasheet.pdf