Vishay/Sprague M39003/01-5448/HSD
M39003/01-5448/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-5448/HSD
Brief Description
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-5448/HSD.pdf
Availability of M39003/01-5448/HSD
QUANTITY
M39003/01-5448/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-5448/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-5448/HSD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingBulk
Capacitance39µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-5448/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-5448/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-5448/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-5448/HSD
CAP ALUM 820UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR34A/ AE34M / APK34 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8-DIP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
MI HI SDE SMRT HOTPLUG datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 500MW DO35 datasheet.pdf