Vishay/Sprague M39003/01-7334H
M39003/01-7334H picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-7334H
Brief Description
CAP TANT 0.047UF 5% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-7334H.pdf
Availability of M39003/01-7334H
QUANTITY
M39003/01-7334H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-7334H
Internal Part NumberEIS-M39003/01-7334H
PackagingBulk
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-7334H
Related LinksM39003/, M39003/01-7334H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-7334H Details Description
Related parts for M39003/01-7334H
CONN HEADER STKD 50POS R/A GO datasheet.pdf
PLIERS SET EXTERNAL RING 4PC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 10A TO220NFM datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/10/90LF 3.2SN BK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 3W datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf